11 listopada w Górowie Iławeckim

Aktualności

Obchody 98 rocznicy Święta Niepodległości, 11 listopada, podobnie jak w całym kraju, w Górowie Iławeckim odbyły się zgodnie z ogłoszonym wcześniej programem.

Najpierw, o godz. 11. 00, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła się Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana przez ks. dziekana Józefa Gawrylczyka. Wzięły w niej udział władze miasta z burmistrzem p. Jackiem Kostką, przedstawiciele służb mundurowych, delegacje wszystkich miejscowych szkół oraz mieszkańcy Górowa Ił. i okolic. Obecny był także wicemarszałek naszego województwa p. Miron Sycz.

Widowisko o tematyce historycznej i patriotycznej zgromadzonym w kościele zaprezentowała młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II. Całość opatrzona została odpowiednio dobraną poezją i pieśniami w wykonaniu gimnazjalnego chóru.

Po zakończeniu mszy delegacje udały się pod pomnik katyński, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze.

Kolejnym punktem uroczystości był Niepodległościowy Bieg o Puchar Burmistrza (stadiom miejski). W biegu wzięli udział zawodnicy w wieku szkolnym po dorosłych. Startowali oni w odpowiednich kategoriach, z których najliczniej reprezentowana była młodzieżowa (gimnazjum i liceum). Ze względu na panujący tego dnia chłód, zawodnicy mogli ogrzać się przygotowaną przez organizatorów gorącą herbatą lub kawą. Chętnych do udziału w biegu nie zabrakło, wszyscy nagrodzeni zostali stosownymi dyplomami, a zwycięzcy także pucharami, które wręczali burmistrz Górowa Ił. Jacek Kostka oraz dyrektor Gimnazjum nr 1 Dariusz Hawrylec.

Dodaj komentarz