Pożegnanie Świąt

Aktualności

Bardzo miłym wydarzeniem smutnego czwartkowego wieczora 12 grudnia w naszym mieście stał się koncert orkiestry symfonicznej istniejącej przy niedawno otwartej szkole muzycznej przy Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Członkami rzeczonej, wspaniałej orkiestry oraz niemniej wspaniałego chóru są uczniowie szkół podstawowych i średnich z Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławeckiego, Bartoszyc oraz miejscowości satelickich.

Górowscy filharmonicy (bo już i tak się zaczyna o nich mówić) na czwartkowy wieczór przygotowali licznie zgromadzonej publiczności wiązankę popularnych polskich, ukraińskich i światowych kolęd, wykonaniem których podsumowali mijający właśnie czas świąt Bożego Narodzenia.

Zwracając się do młodych artystów oraz zgromadzonych wice-marszałek naszego województwa pan Miron Sycz przypomniał niby oczywisty, jednak często zapominany aksjomat – muzyka łagodzi obyczaje i łączy narody.

Posłuchaj

Mistrzowskie wykonanie, delikatne dziecięce głosy, dźwięki klasycznych instrumentów w tle pozwoliły słuchaczom przynajmniej na krótki czas przenieść się jeszcze raz w radosną atmosferę rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i wspomnieć mijający rok z jak najlepszej perspektywy.

Orkiestrę przygotował pan Orest Ortyński, natomiast chór pani Agnieszka  Chomik.

Przed koncertem, który odbył się w sali koncertowej Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, przed publicznością swoje indywidualne i grupowe umiejętności muzyczne zaprezentowali poszczególni uczniowie szkoły muzycznej.

Dodaj komentarz