TEAM “CRESOVIA” Górowo Ił. – WENGLORZ Volley Lidzbark Warmiński (14.01.2017 r. – V kolejka)

Sport

W drugim meczu rozegranym we własnej hali w Lidze Wojewódzkiej w sezonie 2016/2017, który był jednocześnie ostatnim w pierwszej rundzie rozgrywek, siatkarze TEAM CRESOVIA Górowo Iławeckie spotkali się z drużyną Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński. Mecz ten rozgrywany był jako mecz „derbowy” i można się było spodziewać po nim sporych emocji.

Goście przed sobotnim meczem byli w tabeli wyżej od miejscowych i końcowy wynik miał istotne znaczenie dla układu tabeli, a także dla prestiżu spotkań pomiędzy obydwoma drużynami.

W pierwszym secie do stanu 8:9 mecz miał wyrównany przebieg ale w dalszej części seta gospodarze zaczęli popełniać więcej błędów w zagrywce oraz w przyjęciu co od razu miało wpływ na wynik na tablicy. Końcówka seta była zdecydowanie lepsza dla gości i to oni wygrali go 25:18.

Drugi set rozpoczął się od nieznacznej przewagi gospodarzy, którzy sukcesywnie zwiększali przewagę punktową, która wynosiła w pewnym momencie 16:10 i można było przewidywać, że tego seta wyraźnie wygra zespół TEAM CRESOVIA Górowo Iławeckie. Miejscowi chyba jednak za szybko uwierzyli w zwycięstwo w tym secie, bo zaczęli popełniać więcej prostych błędów i lidzbarczanie w końcówce wyrównali stan seta 22:22 i było wiadomo, że końcówka będzie bardzo emocjonująca, na co liczyli dość licznie przybyli kibice. Więcej zimnej krwi wykazali gospodarze i po skutecznej kiwce Macieja Budnego to oni cieszyli się z wygranej w tym secie.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak druga odsłona, z wyraźną przewagą gospodarzy, którzy poprawili grę we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła i szybko uzyskali bezpieczną przewagę 5-6 punktów. Do końca kontrolowali przebieg wydarzeń, wygrywając ostatecznie 25:17, wychodząc na prowadzenie w meczu 2:1.

Gdy wszyscy kibice myśleli, że czwarty set będzie ostatnim w tym meczu, niespodziewanie siatkarze Wenglorza zaczęli znacznie lepiej od miejscowych kończyć kolejne akcje i uzyskali 2-3 punktową przewagę, która pod koniec seta wynosiła 24:20. W końcówce seta skuteczny blok i autowy atak gości spowodował, że przewaga przyjezdnych zmalała do jednego punktu 23:24. W ostatniej akcji gospodarze mieli kontrę, ale autowy atak Mateusza Gleby uradował siatkarzy Wenglorza, tym samym doprowadzając do piątego seta, który miał decydować o ostatecznym rozstrzygnięciu meczu.

Od początku tie-break’a lekką przewagę osiągnęli gospodarze którzy prowadzili 5:3 a następnie 7:4 i gdy wydawało się, że dalej pójdzie łatwo po raz kolejny goście po kilku skutecznych akcjach wyrównali stan seta na 7:7. Przy zmianie stron to miejscowi prowadzili 8:7. Gdy przy stanie 9:8 na zagrywkę poszedł Jędrzej Arian, kilka bardzo dobrych akcji w bloku i obronie przeprowadzili miejscowi, wynik na tablicy świetlnej znacznie się poprawił i wynosił 13:9 było wiadomo, że tego seta i w konsekwencji całego meczu gospodarze już nie oddadzą. Po dwóch kolejnych akcjach gospodarzy zwycięstwo nad lokalnym rywalem stał się faktem.

Skład górowskiego zespołu: Jerzy Tatol, Maciej Budny, Mateusz Budny, Mateusz Gleba, Marcin Kaszubat, Jacek Kawiecki, Maciej Pichłacz, (libero) oraz Jędrzej Arian, Marcin Kawiecki.

W trakcie meczu miłym akcentem stał się fakt przekazania na ręce kapitana zespołu TEAM CRESOVIA Górowo Iławeckie kompletu dresów sportowych, których fundatorem było Starostwo Powiatowe w Bartoszycach oraz przedstawiciel Apteki Ratuszowej Pan Andrzej Chaciński, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

W kolejnym meczu, już drugiej rundy rozgrywek zawodnicy TEAM-u Cresovia Górowo Iławeckie spotkają się ponownie w Górowie Iławeckim z drużyną, z którą w pierwszym meczu przegrali 1:3, chcąc się tym samym zrewanżować. Mecz z drużyną CSiR PAŁAC Kamieniec odbędzie się w dniu 11.02.2017 r., na który serdecznie zapraszamy.

Jerzy Tatol

Foto: Bartłomiej Matoszko

Dodaj komentarz