Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy finiszowała także w Górowie Iławeckim

Aktualności

25 z kolei już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górowie Iławeckim to także kolejny lokalny sukces wolontariatu. W tym roku orkiestra w całym kraju grała dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Wolontariuszy, to jest dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, pod opieką trochę starszych wolontariuszy, spotkać można było przeważnie na drogach wiodących do świątyń w Górowie Iławeckim, Pieszkowie,  Kamińsku, Kandytach i Janikowie. Kwestujące dzieci spotkały się z dużą przychylnością mieszkańców i dobrymi słowami. Puszki z emblematami WOŚP, które trzymały w rękach, dosyć szybko zapełniały się datkami.

W godzinach popołudniowych w górowskim ośrodku kultury przeprowadzona została aukcja gadżetów orkiestry oraz przedmiotów artystycznych przekazanych przez osadzonych z Kamińska. Do wylicytowania były koszulki, kalendarze, obrazy, płaskorzeźby, ozdobne szkatułki, ramki itp. Pomimo skromnej frekwencji i obecności głównie znanych od lat licytantów, dochód nie był taki mizerny, jak można było się spodziewać.

Po podsumowaniu kwesty już przed godziną 21 sztab podał sumę zebraną w niedzielę 15 stycznia. Razem było tego 9 659,13 zł. Tak oto pospołu gmina i miasto pobiły ubiegłoroczny rekord, wynoszący wtedy 8123,88 zł.

Dodaj komentarz