Matury już za pasem

Aktualności

To pewne! Tradycyjne studniówki organizowane w tym roku będą zapamiętane i przejdą do historii nauki w Polsce, albowiem odbywają się w roku wielkich zmian edukacyjnych i tegoroczne klasy trzecie (maturalne) już w niedalekiej przyszłości do matury przystąpią jako czwarte.

 

W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania studniówkę urządzono w noc z soboty na niedzielę 21-21 stycznia.

Tego dnia szkolna sala gimnastyczna, będąca jednocześnie  salą balową i koncertową, zmieniła się za przyczyną dekoracji wykonanych przez samych uczniów, w tradycyjną, dziewiętnastowieczną naddnieprzańską wieś z malowniczymi chatynkami pod strzechą.

Górowską studniówką swoją obecnością zaszczycili marszałek naszego województwa pan Gustaw Marek Brzezin oraz wice-marszałek, pan Miron Sycz  szefowie organu prowadzącego szkołę.

Obecni na sali balowej uroczyście powitani zostali dostojnym tańcem-korowodem w wykonaniu dziewcząt. Podczas korowodu dziewczęta śpiewały pieśni, głównym tematem których była przyjaźń, marzenia o przyszłości, wspomnienia wspólnie spędzonych lat.

Goście, tegoroczni maturzyści, rodzice, zaproszone delegacje, goście specjalni, powitani przez dyrektor szkoły p. Olgę Sycz, poczęstowani przez gospodarzy korowajem, tradycyjnym ukraińskim chlebem weselnym, wzięli udział we wspólnej zabawie na sto dni przed egzaminami maturalnymi.

Dodaj komentarz