Wojewódzki finał XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion”

Aktualności

Dwa dni – 7 i 8 kwietnia spędzili w Iławie młodzi futboliści z SP 2 Górowo Iławeckie uczestnicząc w finałach wojewódzkich turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W Turnieju chłopcy i dziewczynki z całego naszego województwa mogli zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami, a mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 następnie wystąpią w finale ogólnopolskim, który odbędzie się na stadionie Narodowym w Warszawie.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii U-12 (rocznik 2005/2006), którzy rozgrywki zakończyli już na fazie grupowej. Drugiego dnia rozgrywek do rywalizacji przystąpili ich młodsi koledzy w kategorii U-8 (rocznik 2009), którzy odpadli dopiero po przegranym w ostatnich sekundach meczu ćwierćfinałowym z drużyną Mały Jeziorak Iława 1:2. Ostatecznie podopieczni Rafała Gajdamowicza zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8 wśród najlepszych drużyn województwa.

Do XVII edycji Turnieju zostało zgłoszonych ponad 320 tysięcy dzieci. Zmagania chłopców i dziewczynek w kategoriach U-8, U-10 i U-12 rozpoczęły się od eliminacji gminnych i powiatowych już jesienią 2016 roku. Podczas dwóch dni rozgrywek w Iławie rywalizowały 92 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z województwa warmińsko–mazurskiego.

Na zakończenie rozgrywek wszyscy uczestnicy finałów otrzymali pamiątkowe medale oraz słodkie upominki ufundowane przez sponsorów turnieju.

 

Dodaj komentarz