V piknik z Bareją

Aktualności

W bardzo porządnej, peerelowskiej atmosferze, w otoczeniu klasycznych przedmiotów, odbył się w Górowie Iławeckim w sobotę 20 maja piąty już piknik ze Stefanem Bareją i jego twórczością, zorganizowany przez Centrum Barka. Piknik przypomniał o czasach, o których wielu jeszcze z sentymentem wspomina: za komuny było lepiej.

Nawiązując do retoryki niedawno minionej epoki, prezes Piotr Baczewski gorąco powitał licznie zgromadzonych w barkowej świetlicy gości, pracowników i podopiecznych. Życzył wszystkim miłego spędzenia czasu, starszym wskrzeszenia wspomnień z czasów młodości, a młodszym zrozumienia czasów, w których dorastali ich rodzice.

Opiekunowie, pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” przygotowali dla drogich gości i przyjaciół wiele atrakcji, sięgających korzeniami do czasów PRL. Barkowi aktorzy odegrali kilka charakterystycznych scenek z klasycznych już dzisiaj satyrycznych filmów Stanisława Barei, scenografowie ustawili i wyeksponowali niegdysiejsze przedmioty codziennego użytku (łącznie z zadziwiająco dobrze zachowanym sztandarem ORMO), natomiast kuchnia przygotowała tradycyjne  potrawy, zapach których towarzyszył całemu piknikowi.

Po zajęciach świetlicowych towarzystwo przeniosło się na podwórze, gdzie można było wziąć udział w rzetelnie przygotowanych niegdysiejszych grach i zabawach, zrobić sobie fotografię na tle pojazdów z epoki, przekąsić co nieco, a potem zaprezentować się w karaoke. Słowem – zabawa była przednia.

Dodaj komentarz