Faworyci byli niezawodni

Sport

Sobotni turniej nr 5 w tenisie stołowym w większości przyniósł rozstrzygnięcia w kilku kategoriach, które rozgrywano w ramach V Grand Prix Górowa Iławeckiego.

Pewnymi zwycięstw są: Alicja Kulinek z Wegorzewa w kategorii kobiet, Szymon Pupel (Kętrzyn) w kategorii chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz olsztynianin Franciszek Jastrzębowski wśród mężczyzn powyżej 50 roku życia. Alicja i Szymon w sobotnich zawodach nie znaleźli rywali, którzy najwyraźniej „odpuścili” rywalizację. Takiego komfortu nie miał jednak Franciszek Jastrzębowski, który musiał niemało się natrudzić w starciu ze swoimi rywalami. W efekcie wygrał trzeci turniej i tym samym uzyskał bezpieczną przewagę nad konkurencją. O pozostałe miejsca na podium w kat. 50+ walczą jeszcze Janusz Głębocki, Waldemar Bucholc, Leszek Grochowski i Andrzej Olejniczak.

Identyczne podium było w kategorii do lat 40 i open, gdzie Szymon Szewczyk wyprzedził reprezentantów Olsztyna Łukasza Dosta (debiutował w górowskiej imprezie) oraz wicelidera Sebastiana Główczyka. Górowianin zwycięstwa w obydwu kategoriach może być pewnym niemal w 100 %, gdyż wystarczy mu tylko zgłosić się do ostatnich zawodów.

?

Najwięcej niewiadomych jest w kategorii mężczyzn 40 – 50 lat, gdzie po sobotnim turnieju nastąpiła zmiana lidera. Wygrywając turniej nr 5 na czoło klasyfikacji wysunął się Grzegorz Komorowski, który wyprzedza o 5 pkt Daniela Buczyńskiego. Obydwaj zawodnicy z Płoskini w ostatnim turnieju rozstrzygną zwycięstwo w tej kategorii. O najniższe miejsce na podium rywalizują jeszcze: Marcin Dadura z Lidzbarka Warmińskiego, Krzysztof Buczyński z Płoskini i reprezentant podgórowskiej Sołtysowizny Marek Pawlak. Wszystko rozstrzygnie się podczas ostatniego turnieju, który odbędzie się 4 listopada br.

 

Dodaj komentarz