Emocje do samego końca

Sport

W sobotę 4 listopada zakończone zostały rozgrywki V Grand Prix Górowa Iławeckiego w tenisie stołowym. W większości najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły już wcześniej i liderzy poszczególnych klasyfikacji stawiali przysłowiową kropkę nad „i”. Swoje zwycięstwa przypieczętowali: Alicja Kulinek wśród kobiet, Szymon Pupel wśród chłopców, Franciszek Jastrzębowski w kategorii powyżej 50 lat oraz Szymon Szewczyk w kategoriach do lat 40 i open. Sobotnie dobre występy Dominika Święckiego wśród chłopców, Krzysztofa Buczyńskiego w kat. 40 – 50 lat oraz Waldemara Bucholca w kat. powyżej 50 lat pozwoliły im na przesunięcie się na trzecie miejsca w swoich kategoriach.

Jednak do niezwykłej sytuacji doszło wśród mężczyzn rywalizujących w kat. 40 – 50 lat. Otóż Daniel Buczyński i Grzegorz Komorowski zgromadzili po 130 pkt. W sześciu  turniejach tego cyklu, solidarnie po dwa razy wygrywali oraz tyle razy zajmowali w nich zarówno II jak i III miejsca. Zgodnie z regulaminem obydwaj zawodnicy z Płoskini musieli rozegrać dodatkowy mecz, w którym zwyciężył pierwszy z nich.

Obecni na zawodach: wicemarszałek naszego województwa Miron Sycz, burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, dyrektor górowskiej szkoły podstawowej Dariusz Hawrylec oraz prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” Piotr Baczewski wręczyli wszystkim zawodnikom medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Za miejsca na podium zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary.

 

Grand Prix w tym roku zgromadziło na starcie łącznie 73 zawodniczki i zawodników z województwa Warmińsko–Mazurskiego oraz spoza jego granic. Oznacza to, że górowskie zawody zauważane są przez coraz większe grono tenisistów stołowych.

 

Niewątpliwie prestiż turnieju został podniesiony poprzez objęcie go patronatem honorowym przez Marszałka Województwa.

Organizatorzy zawodów kierują słowa podziękowania za wsparcie zawodów pod  adresem:

  • Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
  • Urzędu Miasta w Górowie Iławeckim
  • Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim
  • Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” w Górowie Iławeckim
  • Ośrodka Kultury w Górowie Iławeckim
  • Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym Na Szpiczaka w Olsztynie
  • Firmy „Ewix” w Górowie Iławeckim
  • Firmy „Eko-Bart” w Bartoszycach
  • Nadleśnictwa w Górowie Iławeckim
  • Zakładu Karnego w Kamińsku
  • Redakcji „Gońca Bartoszyckiego”
  • Redakcji portalu „WAMA- Sport”.

 

 

Klasyfikacje końcowe :

 

  1. Kategoria – dziewczęta ze szkoły podstawowej i gimnazjum:
  1. Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 30 pkt.

 

  1. Kategoria –  kobiety:
  1. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 150 pkt
  2. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 100 pkt
  3. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński) – 45 pkt
  4. Natalia Stępień (Giżycko) – 18 pkt

 

  1. Kategoria – chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych:
  1. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 135 pkt
  2. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 73 pkt
  3. Dominik Święcki (Gołdap) – 60 pkt.
  4. Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie – 43 pkt
  5. Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie – 40 pkt
  6. Dawid Chilicki (Gołdap) – 25 pkt

7-8. Rafał Gach (Bisztynek), Mateusz Marcinkiewicz (Gołdap) – 18 pkt.

9  Sebastian Gach (Bisztynek) – 16 pkt

 

  1. Kategoria – mężczyźni do lat 40:
  1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 150 pkt
  2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 116 pkt
  3. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński – 103 pkt
  4. Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie) – 82 pkt
  5. Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 78 pkt
  6. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 70 pkt.
  7. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie) – 66 pkt.
  8. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 58 pkt
  9. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 50 pkt
  10. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 43 pkt .
  11. Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 30 pkt.

12-13. Łukasz Dost (Olsztyn), Dariusz Cichowski (Bartoszyce) – 25 pkt

  1. Jakub Waciak (Kandyty) – 18 pkt.

15-16. Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr), Kacper Misiun (Gołdap) – 16 pkt.

17-19. Szymon Fidura (Ostrów Mazowiecki), Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 14 pkt.

20-22. Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński),), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Michał  Żywiec (Olsztyn) – 12 pkt.

  1. Karol Daliga (Bartoszyce) – 10 pkt.

 

  1. Kategoria – mężczyźni 40 +:

1..Daniel Buczyński (Płoskinia) – 130 pkt.

  1. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 130 pkt
  2. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 86 pkt
  3. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 84 pkt
  4. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 74 pkt.
  5. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 68 pkt.
  6. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 64 pkt
  7. Leszek Wojda (Olsztyn) – 55 pkt
  8. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 48 pkt
  9. Roman Polewczak (Giżycko) – 30 pkt
  10. Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn) – 25 pkt.
  11. Grzegorz Pacholec (Srokowo) – 24 pkt.
  12. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 24 pkt.
  13. Grzegorz Wesołowski (Gołdap) – 16 pkt

15-16. Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Waldemar Sonnenfeld (Bartoszyce) – 12 pkt

 

  1. Kategoria – mężczyźni 50 +
  1. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 129 pkt
  2. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 106 pkt.
  3. Waldemar Bucholc (Klewki) – 91 pkt
  4. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 77 pkt
  5. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 76 pkt.
  6. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 74 pkt
  7. Stanisław Miciun (Bartoszyce) – 68 pkt
  8. Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 68 pkt.
  9. Stanisław Czech (Jeziorany) – 66 pkt
  10. Marek Różycki (Gołdap) – 60 pkt.
  11. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 60 pkt
  12. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 56 pkt
  13. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 52 pkt.
  14. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 42 pkt.
  15. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 30 pkt.
  16. Janusz Bujalski (Srokowo) – 28 pkt
  17. Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt

18  Bolesław Krawczyk (Olsztyn) – 25 pkt ..

19-20. Roman Grudzień (Elbląg), Janusz Rososiński  (Giżycko) – 16 pkt.

 

  1. Kategoria open:
  1. Szymon Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 150 pkt
  2. Sebastian Główczyk (Olsztyn) – 120 pkt
  3. Daniel Buczyński (Płoskinia) – 90 pkt
  4. Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – 89 pkt
  5. Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn) – 70 pkt
  6. Grzegorz Komorowski (Płoskinia) – 70 pkt.
  7. Marcin Wróblewski (Lidzbark Warmiński) – 64 pkt
  8. Janusz Głębocki (Górowo Iławeckie) – 64 pkt.
  9. Waldemar Bucholc (Klewki) – 54 pkt.
  10. Marcin Dadura (Lidzbark Warmiński) – 54 pkt
  11. Krzysztof Buczyński (Płoskinia) – 54 pkt
  12. Rafał Szypczyński (Bartoszyce) – 50 pkt
  13. Szymon Pupel (Kętrzyn) – 50 pkt
  14. Jan Łastowski (Bartoszyce) – 46 pkt.

15..Kacper Lewandowski (Górowo Iławeckie),  – 42 pkt.

16-17. Stanisław Miciun (Bartoszyce), Kamil Obarzanek (Bartoszyce) – 42 pkt.

  1. Andrzej Olejniczak (Korsze) – 40 pkt.

19..Bogusław Morawski (Bartoszyce) – 38 pkt

  1. Leszek Wojda (Olsztyn) – 36 pkt
  2. Wiesław Skrętkowski (Lidzbark Warmiński) – 36 pkt
  3. Leszek Grochowski (Jeziorany) – 34 pkt.
  4. Dariusz Barcikowski (Olsztyn) – 32 pkt
  5. Bogusław Plona (Górowo Iławeckie) – 32 pkt.
  6. Marek Pawlak (Sołtysowizna) – 32 pkt.
  7. Stanisław Czech (Jeziorany) – 30 pkt.
  8. Alicja Kulinek (Węgorzewo) – 30 pkt
  9. Marek Różycki – 28 pkt.
  10. Ryszard Krajnik (Lidzbark Warmiński) – 28 pkt
  11. Piotr Bożko (Bobrowiec k. Braniewa) – 28 pkt.
  12. Daniel Lakei (Górowo Iławeckie – 28 pkt.
  13. Artur Gromek (Lidzbark Warmiński) – 26 pkt.
  14. Jan Symołon (Górowo Iławeckie) – 26 pkt
  15. Łukasz Dost (Olsztyn) – 25 pkt.
  16. Chilicki Dawid (Gołdap) – 24 pkt.
  17. Janusz Bujalski (Srokowo) – 24 pkt.
  18. Wiesław Rudzik (Elbląg) – 24 pkt.
  19. Marcin Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 24 pkt.
  20. Henryk Prusiński (Olsztyn) – 20 pkt
  21. Dominik Święcki (Gołdap) – 18 pkt
  22. Paweł Gołębiewski (Elbląg) – 18 pkt.
  23. Natalia Sycz (Górowo Iławeckie) – 18 pkt.

43-44 Waldemar  Sonnenfeld (Bartoszyce), Roman Grudzień (Elbląg) – 16 pkt.

  1. Adam Ślęzak (Pogrodzie k. Tolkmicka) – 16 pkt

46-48. Roman Polewczak (Giżycko), Jakub Waciak (Kandyty), Jarosław Deneka (Pawłowo k. Budr) – 14 pkt.

49-52. Kacper Misiun (Gołdap), Grzegorz Wesołowski (Gołdap), Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn), Janusz Rososiński (Giżycko) – 12 pkt.

53-54. Marta Gromek (Lidzbark Warmiński), Adam Tarkowian (Lidzbark Warmiński) – 12 pkt.

55-57. Grzegorz Pacholec (Srokowo), Piotr Wilczek (Górowo Iławeckie), Jakub Łukasik (Górowo Iławeckie) – 10 pkt.

58-60. Dariusz Cichowski (Bartoszyce), Szymon Fidura (Ostrów Mazowiecki), Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 8 pkt.

  1. Wojciech Szewczyk (Górowo Iławeckie) – 8 pkt.

62-66. Mateusz Marcinkiewicz (Gołdap), Michał Żywiec (Olsztyn), Wojciech Sarnowski (Lidzbark Warmiński), Grzegorz Chwała (Olsztyn), Mariusz Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) – 6 pkt

67-73. Bolesław Krawczyk (Olsztyn), Natalia Stępień (Giżycko), Jan Pisarczyk (Bartoszyce), Rafał Gach (Bisztynek), Sebastian Gach (Bisztynek), Jarosław Sycz (Bartoszyce), Karol Daliga (Bartoszyce) – 4 pkt

Andrzej Markowski.

Dodaj komentarz