Jesień wierszem malowana

Aktualności, SP2

O tegorocznej jesieni raczej trudno powiedzieć, że jest „złota” i obdarowuje nas pogodnymi, ciepłymi dniami. Niestety, przeważnie jest chłodno i niemal bez przerwy pada deszcz, a łąki i pola pokryły się siecią mniejszych i większych stawków.

Niemniej deszczowa pogoda i zasnute chmurami niebo nie mogły być przeszkodą do wzięcia udziału w konkursie poezji dziecięcej zorganizowanym pod hasłem „Jesień wierszem malowana” przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie. Nadleśnictwo reprezentowała p. Kinga Chodara. Konkurs został przeprowadzony w środę, 29 listopada, w jego nowocześnie i gustownie urządzonej sali konferencyjnej.

Dzieci za Szkoły Podstawowej w Górowie Iławeckim przyszły do budynku Nadleśnictwa pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców, którzy także zasiedli w komisji konkursowej.

Uczniowie do konkursu przygotowali wiersze Apolinarego Nosalskiego, Wandy Grodzińskiej, Czesława Janczarskiego, Tadeusza Karasiewicza, Wandy Chotomskiej, Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i innych poetów piszących dla dzieci.

 

Czołowe miejsca w konkursie zajęli:

I miejsce – Ola Worobiec

II miejsce – Oliwia Nakrewicz

III miejsce – Hanna Oleszkiewicz.

 

Komisja wyróżniła także:

– Ewę Worobiec

– Julię Gdakowicz.

 

Dyplomy i upominki w imieniu organizatorów zwycięzcom i uczestnikom konkursu wręczył nadleśniczy Ryszard Ziemblicki. Na zakończenie były jeszcze ciasteczka, herbata i kawa dla nauczycieli. W pogodnych nastrojach młodsi i starsi deklamatorzy powrócili do swojej szkoły.

Inicjatorem i pomysłodawcą konkursu była Biblioteka Szkolna, prowadzona przez Pana Wiesława Chmielewskiego.

 

Dodaj komentarz