Na sto dni przed maturą

Aktualności

Zgodnie z harmonogramem egzaminów maturalnych na 2018 rok opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną termin główny przystąpienia do matury został na 4-23 maja 2018 roku.

Zanim jednak tegoroczni maturzyści przystąpią do egzaminów, tradycyjnie na sto dni przed nimi urządzają bale studniówkowe, na których razem z przyjaciółmi bawią się do bladego świtu.

W górowskim Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania bal przedmaturalny odbył się w nocy z 20 na 21 stycznia, a urządzony został w szkolnej sali gimnastycznej, która na ten czas zmieniła się w salę balową pięknie udekorowaną przez samych abiturientów.

Po wprowadzeniu na salę dostojnych gości, wychowawców i nauczycieli zgromadzonych powitała dyrektor p. Olga Sycz. Życzyła wszystkim dobrych humorów i wesołej zabawy, natomiast przyszłym maturzystom osiągnięcia jak najwyższych wyników na egzaminach. Do życzeń dołączył się wice-marszałek naszego województwa p. Miron Sycz.

Obecni na sali gości, rodziców i nauczycieli  powitały dostojnym tańcem-korowodem dziewczęta. W czasie korowodu śpiewały pieśni, głównym tematem których była głęboka przyjaźń, marzenia o przyszłości, wspomnienia wspólnie spędzonych w szkole lat.

Na zakończenie części oficjalnej na salę wniesione zostały dwa korowaje (tradycyjne, zdobione, obrzędowego chleby pszenne), którymi, po pokrojeniu przez wychowawców, poczęstowani zostali wszyscy obecni.

Dodaj komentarz