INWESTYCJE UE – ULICE

Dobra współpraca zawsze przynosi owoce. W latach 2014-2018 w Górowie Iławeckim wyremontowane zostały we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Bartoszycach cztery ulice: Olsztyńska i Kościuszki oraz ulice Zwycięstwa i część Armii Krajowej. W każdym przypadku zostały także zmodernizowane chodniki i zatoczki autobusowe. Przebudowie ulicy Wyszyńskiego towarzyszyła budowa ścieżki rowerowej. W przyszłym roku samorząd miasta planuje wykonać remonty ulic 1 Maja i Nowowiejskiego. W sumie z 5600 m dróg asfaltowych w Górowie do końca 2018 roku wyremontowana zostanie gruntownie niemal połowa.

Drogami zajęliśmy się praktycznie od początku obecnej kadencji. Myślimy także o kolejnych latach – mówi burmistrz miasta Jacek Kostka – w przyszłym roku przystąpimy zgodnie z zapisami w budżecie do sporządzania dokumentacji pozostałej części Armii Krajowej (od wjazdu do miasta).

Coraz bliżej jest także inwestycja samorządu województwa, remont drogi 512 – mówi Marszałek Miron Sycz – w ramach której w Górowie Iławeckim zaplanowane zostały dwa ronda – jedno na wyjeździe z ul. Zwycięstwa, drugie – przy wlocie na ulicę Olsztyńską.