HALA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ

Z hali sportowej korzysta większa część sekcji sportowych w Górowie Iławeckim. Odbywają się tam treningi oraz zawody takich sekcji sportowych jak: tenis stołowy, siatkówka kobiet i mężczyzn, siatkówka SOS oraz Akademia Piłkarska. W sezonie zimowym piłkarze nożni ( wszystkie grupy wiekowe) również mają treningi na hali .

KORT TENISOWY

Z kortu tenisowego korzysta wąska grupa zapalonych tenisistów, którzy w letnie popołudnia spotykają się na obiekcie regularnie.

BOISKO DO PIŁKI PLAŻOWEJ

Po zakończeniu halowego sezonu siatkarskiego miłośnicy tego sportu przenoszą się na boiska do piłki plażowej. Regularnie odbywają się turnieje męskie oraz par mieszanych (mixty). Ponadto co roku odbywają się zawody w piłce plażowej organizowane przez służby mundurowe z województwa Warmińsko – Mazurskiego.

ORLIKI (SIKORSKIEGO I SZKOLNA)

Na boiskach „Orlik” swoje talenty piłkarskie rozwijają przede wszystkim piłkarze z Akademii Piłkarskiej oraz młodzież szkolna. Dodatkowo organizowane są tam również inne zawody nie tylko związane z piłką nożną. Natomiast zimą na orliku Sikorskiego organizowane jest lodowisko miejskie, gdzie można wypożyczyć łyżwy.

PLAC ZABAW STADION

Z placu zabaw przy stadionie korzystają w dużej mierze dzieci z Przedszkola Miejskiego mogąc połączyć ruch sportowy i zabawę. Jest to też często uczęszczane miejsce przez dzieci, których rodzice korzystają z infrastruktury stadionu.

STADION MIEJSKI

Z infrastruktury stadionu korzystają wszystkie grupy wiekowe piłki nożnej, biegacze oraz młodzież szkolna, która może rozwijać takie dyscypliny jak skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz biegi długo i krótko dystansowe. Ponadto odbyły się tam zawody strażackie oraz mecz Futbolu Amerykańskiego.

ŚCIEŻKI ROWEROWE

Na ścieżkach rowerowych prócz miłośników jazdy rowerem można nierzadko spotkać biegaczy oraz spacerowiczów.

SIŁOWNIA PRZY ŚCIEŻCE

Siłownia napowietrzna jest wykorzystywana głównie przez mieszkańców aktywnie spędzających czas na ścieżce rowerowej, spacerując lub jeżdżąc na rowerach.